Serie A: Czerwone Udinese przegrywa z Interem

Udinese Calcio przegrało na własnym stadionie 1:2 z Interem Mediolan w spotkaniu 33. kolejki włoskiej Serie A. Gospodarze kończyli ten mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Domizziego i Agyemanga-Badu.

W pierwszej połowie meczu, pomimo sporej przewagi Interu, kibice nie oglądali bramek Udinese skomplikowało swą sytuację po tym jak w przeciągu kwadransa dwie żółte kartki zobaczył Domizzi i musiał opuścić murawę. Trzy minuty po zmianie stron goście wywalczyli rzut karny, którego na 18. gola w sezonie zamienił Mauro Icardi.

Gra w osłabieniu nie przeszkodziła gospodarzom w strzeleniu gola wyrównującego. Allan podał do Di Natale, a żywa legenda klubu ze Stadio Friuli pewnie wykorzystała sytuację sam na sam z golkiperem Interu. Osiem minut później z boiska wyleciał jednak Agyemang-Badu, który za protesty w kierunku arbitra i obrażenie go najpierw obejrzał żółty, a potem czerwony kartonik. Chwilę później zwycięskiego gola dla ekipy z Mediolanu zdobył zaraz po pojawieniu się na boisku Lukas Podolski.

Drugi z rzędu triumf dał Interowi awans na siódmą pozycję w tabeli, ale szansę na przegonienie Nerazzurrich mają Genoa oraz Torino. Udinese jest trzynaste.