Serie A: Debiut Szczęsnego

Wojciech Szczęsny zadebiutował w barwach AS Romy. Jego drużyna w meczu pierwszej kolejki ligi włoskiej zremisowała na wyjeździe z Hellas Veroną 1:1.

Polski golkiper puścił gola w 61. minucie gry. Po dośrodkowaniu Emila Hallfredssona, z bliskiej odległości pokonał go Bosko Janković. Pięć minut później goście doprowadzili do wyrównania. Strzał z dystansu oddał Alessandro Florenzi, a piłka skozłowała przed Rafaelem i wpadła do bramki.

Wojciech Szczęsny został wypożyczony do rzymskiego klubu z Arsenalu Londyn pod koniec lipca. W zespole „Giallorossich” 25-letni Polak będzie występował do końca sezonu.

Kolejnym rywalem drużyny prowadzonej przez Rudiego Garcię będzie Juventus Turyn. Mecz drugiej kolejki Serie A odbędzie się na Stadio Olimpico 30 sierpnia. Tego samego dnia Hellas Verona zagra z Genoą.