Serie A: Fiorentina pokonała „Byki”, cały mecz Glika, Błaszczykowski wszedł w końcówce

ACF Fiorentina pokonała u siebie Torino FC 2:0 (1:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 21. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Artemio Franchi cały mecz w drużynie gości zagrał Kamil Glik. Obrońca reprezentacji Polski kwadrans po przerwie ujrzał żółtą kartkę. W składzie gospodarzy cztery minuty przed końcem pojawił się Jakub Błaszczykowski.

O sukcesie podopiecznych Paulo Sousy zdecydowały stałe fragmenty gry. Pierwszego gola dla ekipy z Toskanii zdobył fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego Josip Ilicić. Dla Słoweńca było to już dziesiąte trafienie w tym sezonie.

Zwycięstwo przypieczętował sześć minut przed końcem strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Argentyńczyk Gonzalo Rodriguez.

Dzięki trzynastej wygranej w bieżących rozgrywkach „Viola”, która przegrała swoje dwa ostatnie spotkania, awansowała na czwarte miejsce w tabeli. „Byki” z Piemontu natomiast doznały dziewiątej porażki w sezonie i są na jedenastej pozycji w klasyfikacji.