Serie A: Gol Jakuba Błaszczykowskiego

Fiorentina pokonała na wyjeździe Palermo 3:1 w spotkaniu 18. kolejki ligi włoskiej. Jednego z goli dla gości zdobył Jakub Błaszczykowski. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

30-letni skrzydłowy pojawił się na boisku w 60. minucie meczu, zastępując Josipa Ilicicia. Dla Polaka był to pierwszy występ od 13 listopada. W pierwszej połowie meczu, dwa gole dla klubu z Florencji zdobył właśnie Ilicić. 27-letni piłkarz pokonał bramkarza rywali w 13. i 43. minucie gry. Słoweniec w bieżącym sezonie ma na swoim koncie dziewięć trafień w Serie A. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 77. minucie spotkania, Alberto Gilardino.

W innym meczu ligi włoskiej, AS Roma zremisowała na wyjeździe z Chievo Verona 3:3. Całe spotkanie w barwach stołecznej drużyny rozegrał Wojciech Szczęsny. Polskiego golkipera pokonali Andrea Paloschi, Davide Dainelli i Simone Pepe. Bramki dla gości strzelili Saqiq Umar, Alessandro Florenzi i Iago Falque. Dla drużyny prowadzonej przez Rudiego Garcię było to szóste z rzędu wyjazdowe spotkanie bez wygranej.

W wyjazdowym meczu Hellas Verony z Juventusem, występ zaliczył również Paweł Wszołek. Wychowanek Wisły Tczew przebywał na placu gry do 64. minuty meczu. Zastąpił go debiutujący w zespole „Gialloblu”, Urby Emanuelson. Ich drużyna przegrała ze „Starą Damą” 0:3.

Dzisiaj w lidze włoskiej odbędą się jeszcze dwa mecze. Empoli na własnym stadionie podejmie Inter Mediolan, a Napoli zmierzy się u siebie z Torino. Liderem Serie A jest obecnie Fiorentina, która ma dwa punkty przewagi nad Juventusem i Interem.