Serie A: Hattrick Berardiego, Milan znów pokonany

US Sassuolo wygrało na własnym stadionie 3:2 z AC Milan w pierwszym niedzielnym meczu 36. kolejki włoskiej Serie A. Hattrickiem popisał się w tym starciu Berardi, goście kończyli spotkanie w dziewiątkę.

Sassuolo od samego początku spotkania było w swych poczynaniach bardziej konkretne i po 30 minutach gry prowadziło już 2:0 po golach Berardiego. Kontaktową bramkę zdobył 120 sekund później Bonaventura i wydawało się, że w drugiej połowie goście rzucą się do ataku.

Tak też się stało i do wyniku 2:2 doprowadził Alex po podaniu Suso. Mecz przestał się Rossonerim układać od 57. minuty, kiedy za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska wyleciał Bonaventura. Na kwadrans przed końcem meczu wynik na 3:2 ustalił niezawodny Berardi. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał jeszcze drugi czerwony kartonik – tym razem Suso.

Dzięki zgarnięciu trzech punktów, Sassuolo awansowało na dwunastą lokatę. Milan wciąż jest dziesiąty.