Serie A: Inter przegrał z Sassuolo

US Sassuolo Calcio ograło na własnym terenie Inter Mediolan 3:1 (2:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 21. kolejki Serie A.

Strzelanie na Mapei Stadium rozpoczęli Zaza i Sansone, którzy nie dali najmniejszych szans Handanovicowi. Honor mediolańczykom uratował Icardi. W końcówce spotkania posypały się czerwone kartki, a wynik konfrontacji z rzutu karnego ustalił Domenico Berardi.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Mediolanu. W 6. minucie, po dośrodkowaniu w pole karne autorstwa Shaqiriego, główkował Ranochia, ale w bramce świetnie spisał się Consigli, który sparował futbolówkę poza plac gry.

Drugi kwadrans spotkania należał jednak do gospodarzy. Najpierw refleks Handanovića sprawdził Zaza, mocnym uderzeniem głową, a chwilę później Sassuolo już cieszyło się z prowadzenia. W 17. minucie Missiroli dośrodkował z lewej strony boiska, a przesyłkę na wysokości szesnastego metra odebrał Simone Zaza. Tym razem napastnik znalazł receptę na pokonanie golkipera Interu Mediolan, posyłając mocno uderzoną futbolówkę w samo okienko bramki!

Po 30. minutach było już 2:0. Nicola Sansone poradził sobie z rywalem na skraju pola karnego i mocnym uderzeniem z ostrego kąta posłał piłkę w kierunku światła bramki Handanovića. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i z impetem wpadła do siatki!

W drugiej połowie na pierwszą składną okazję czekaliśmy aż do 64. minuty. Na strzał z dystansu zdecydował się Shaqiri, a futbolówka po rękach Consigliego trafiła w słupek!

Nadzieje „Nerrazzurich” na korzystny rezultat odżyły w 83. minucie. Fatalny błąd popełnił Magnanelli, który zagrał prosto pod nogi Mauro Icardiego. Napastnik Interu minął bramkarza i strzałem na pustą bramkę z ostrego kąta dał swojej ekipie gola kontaktowego.

W doliczonym czasie gry posypały się karki i to koloru czerwonego. Najpierw z boiska wyrzucony został Sansone. Strzelec drugiej bramki dla gospodarzy zaatakował ostro Shaqiriego i otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Dwie minuty później siły się wyrównały. Tym razem we własnym polu karnym faulował Donkor i on także ujrzał drugi żółty kartonik. Z jedenastego metra nie zawiódł Domenico Berardi, który ustalił wynik konfrontacji!