Serie A: Juventus wygrał w Mediolanie

Juventus Turyn odniósł szóste ligowe zwycięstwo z rzędu. Piłkarze „Starej Damy” w meczu 32. kolejki Serie A pokonali na wyjeździe AC Milan 2:1.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze w 18. minucie gry. Mario Balotelli dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Gianluigiego Buffona strzałem głową pokonał Alex. Było to jego trzecie trafienie w tym sezonie. Goście doprowadzili do wyrównania dziewięć minut później. Mario Mandżukić otrzymał podanie od Alvaro Moraty i skierował piłkę do bramki tuż przy słupku.

Decydujący gol padł w 65. minucie gry. Claudio Marchisio zacentrował piłkę z rzutu rożnego, a w polu karnym przyjął ją Paul Pogba, który następnie przelobował Gianluigiego Donnarummę. Francuz ma obecnie na swoim koncie siedem goli w Serie A.

Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu, zespół z Turynu jest liderem ligi włoskiej. Piłkarze Massimiliano Allegirego mają dziewięć punktów przewagi nad Napoli, które w niedzielę zmierzy się z Hellas Weroną. Milan po porażce jest na szóstej pozycji w Serie A.

Kolejnym rywalem mediolańczyków będzie Sampdoria Genua. Juventus w następnej serii gier zmierzy się z Palermo. Oba mecze odbędą się 17 kwietnia.