Serie A: Lazio w dziewiątkę przegrało z Interem

Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Lazio Rzym 2:1 w meczu 35. kolejki ligi włoskiej. Gospodarze kończyli spotkanie w dziewiątkę, po tym jak czerwone kartki obejrzeli Mauricio i Federico Marchetti.

Pierwszego gola zdobyła drużyna z Rzymu. Na listę strzelców wpisał się w 8. minucie spotkania, Antonio Candreva. W 24. minucie gry, czerwoną kartką ukarany został zawodnik gospodarzy, Mauricio, a trzy minuty później wyrównanie dał gościom były zawodnik Lazio, Hernanes.

Od 61. minuty spotkania stołeczna drużyna grała w dziewiątkę. Za faul w polu karnym z boiska usunięty został bramkarz Lazio, Federico Marchetti. Jedenastki nie wykorzystał jednak Mauro Icardi. Decydującą bramkę zdobył Hernanes w 84. minucie spotkania. Było to jego piąty gol w tym sezonie w lidze.

Po porażce Lazio zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma punkt straty do drugiej AS Romy. Inter, dzięki wygranej jest na siódmym miejscu w lidze.

W następnej kolejce piłkarze Roberto Manciniego zmierzą się z Juventusem Turyn. W ostatnich dwóch seriach gier, mediolański klub zagra z Genoą i Empoli. Rywalami Lazio będą Sampdoria Genua, AS Roma i Napoli.