Serie A: Milan przegrał w Genui

AC Milan przegrał na wyjeździe 0:1 z Genoą w spotkaniu szóstej kolejki Serie A. Dla zawodników Gian Piero Gasperiniego to pierwsze zwycięstwo, po trzech porażkach z rzędu.

Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Blerim Dzemaili. Szwajcar wpisał się na listę strzelców w dziesiątej minucie gry. Jego uderzenie z rzutu wolnego wpadło do bramki Diego Lopeza tuż przy słupku. Goście od 43. minuty meczu, musieli grać w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę, za uderzenie rywala łokciem w twarz, obejrzał Alessio Romagnoli.

Dzięki wygranej Genoa awansowała na trzynaste miejsce w tabeli. Milan zajmuje dziewiątą pozycję w Serie A.

Kolejnym rywalem Milanu będzie Napoli. Spotkanie siódmej kolejki Serie A odbędzie się w niedzielę. Tego samego dnia Genoa zagra z Udinese.