Serie A: Najlepszy strzelec Fiorentiny nie zagra do końca sezonu

Khouma Babacar z powodu kontuzji więzadeł w prawym kolanie nie będzie mógł występować do końca sezonu – napisano na portalu Fiorentiny. 22-letni napastnik urazu nabawił się w poniedziałkowym meczu z Hellas Veroną.

Senegalczyk wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 55. minucie spotkania. Siedem minut później z powodu kontuzji musiał opuścić plac gry. Zastąpił go Mohamed Salah. ,,Viola” przegrała na własnym stadionie 0:1 tracąc bramkę w 90. minucie meczu. Wcześniej rzut karny dla gospodarzy zmarnował Alessandro Diamanti.

Babacar w tym sezonie wystąpił w dwudziestu meczach ligi włoskiej. Strzelił w nich siedem goli. Senegalski napastnik jest najskuteczniejszym piłkarzem drużyny prowadzonej przez Vincenzo Montellę.

Khouma Babacar jest wychowankiem Fiorentiny. W zeszłym sezonie drużyna z Florencji wypożyczyła go do Modeny, w barwach której w Serie B zdobył dwadzieścia goli.