Serie A: Podział punktów w derbach Werony

Chievo Werona zremisowało 2:2 z Hellasem w spotkaniu 35. kolejki włoskiej Serie A. Wszystkie gole padły w tym spotkaniu przed przerwą.

Derbowe starcie zapowiadało się niezwykle interesująco – obie ekipy z Werony dzielił w tabeli tylko jeden punkt. Już w 9. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Paloschi.

Niewiele ponad kwadrans później wynik brzmiał już 1:2, a gole dla Hellasa zdobywali Gomez oraz niezawodny Toni, dla którego był to już gol nr 149 na włoskich boiskach.

Pięć minut przed przerwą do wyrównania doprowadził Pellissier po strzale z rzutu karnego i, jak się później okazało, był to ostatni gol tego meczu.

Podział punktów w tym spotkaniu oznacza, że Chievo awansowało na dwunastą pozycję w tabeli. Hellas nadal jest piętnasty.