Serie A: Siódma bramka Glika! „Byki” wygrały w Bergamo

Kamil Glik zdobył swojego siódmego gola w bieżących rozgrywkach Serie A. Reprezentant Polski, sześć minut przed przerwą, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uderzył świetnie z kilku metrów pod poprzeczkę w zwycięskim 2:1 dla Torino FC wyjazdowym spotkaniu z Atalantą Bergamo w ramach 29. kolejki włoskiej ekstraklasy.

Wcześniej prowadzenie dla „Byków” zdobył mocnym strzałem z rzutu wolnego Fabio Quagliarella. Gospodarze odpowiedzieli jedynie kwadrans przed końcem kontaktowym trafieniem Chilijczyka Pinilli.

Ekipa ze stolicy Piemontu dzięki jedenastej wygranej w sezonie umocniła się na siódmym miejscu w tabeli, które może dać jej występy w Lidze Europy. Atalanta doznała trzynastej porażki i jest siedemnasta w klasyfikacji.