Serie A: Skromna wygrana Empoli w Turynie

Piłkarze Empoli FC pokonali na wyjeździe w ostatnim spotkaniu 34. kolejki włoskiej Serie A Torino FC 1:0 (1:0).

Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił dla gości bramkarz Torino Daniele Padelli, który po podaniu spod linii bocznej swojego obrońcy skiksował i umieścił piłkę we własnej siatce.

Dzięki wygranej przyjezdni przedłużyli swoją passę meczów bez porażki w lidze do trzech, która dodatkowo pozwoliła im przesunąć się w tabeli ligowej na trzynastą lokatę. Z kolei dla gospodarzy porażka w tym meczu oznacza dziesiąty brak punktów w tych rozgrywkach. Warto zaznaczyć, iż podopieczni Giampiero Ventury plasują się na 9. miejscu i prawdopodobnie do samego końca będą walczyć o udział w europejskich pucharach.

Od pierwszej do ostatniej minuty w szeregach zespołu ze Stadio Olimpico di Torino występował reprezentant Polski Kamil Gilk, dla którego był to 28 mecz w bieżącym sezonie ligowym. Z kolei w barwach gości 63. minuty zaliczył Piotr Zieliński.