Serie A: Szczęsny lepszy od Skorupskiego, AS Roma wiceliderem

AS Roma z Wojciechem Szczęsnym między słupkami wygrała u siebie z FC Empoli z Łukaszem Skorupskim w składzie 3:1 (0:0) w pierwszym sobotnim spotkaniu ósmej kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Olimpico wszystkie bramki kibice oglądali dopiero w drugiej połowie. Strzelanie rozpoczął efektownym uderzeniem z rzutu wolnego Miralem Pjanić.

Niespełna trzy minuty później po dośrodkowaniu Bośniaka z rzutu rożnego prowadzenie podwyższył Daniele De Rossi, a po kolejnych dziesięciu minutach trzeciego gola dla gospodarzy dołożył Mohamed Salah. Przyjezdni zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem reprezentanta Liechtensteinu Marcela Buechela.

Dzięki piątej wygranej w sezonie „Giallorossi” awansowali na pozycję wicelidera tabeli. Ekipa z Toskanii natomiast doznała piątej porażki i jest szesnasta.