Serie A: Trzecie zwycięstwo w sezonie Carpi FC

Carpi FC pokonało na własnym terenie w pierwszym meczu 19. kolejki włoskiej ekstraklasy Udinese Calcio 2:1 (1:0). Dla podopiecznych Fabrizio Castoriego jest to trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie Serie A.

Bramki w tym spotkaniu dla gospodarzy strzelali odpowiednio Lorenzo Pasciuti oraz Lorenzo Lollo. Natomiast honorowe w ostatecznym rozrachunku trafienie dla Udinese Calcio zaliczył Alexis Zapata, który na listę strzelców wpisał się w 72. minucie rywalizacji.

Po dziewiętnastu rozegranych spotkaniach Carpi FC z zaledwie czternastoma punktami na swoim koncie plasuje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Z kolei Udinese Calcio na tym etapie rozgrywek zajmuje jedenastą lokatę.

Kamil Wilczek po raz kolejny nie zyskał uznania w oczach trenera i nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. W bieżącym sezonie reprezentant Polski jak na razie rozegrał trzy spotkania. W żadnym z nich na placu gry nie przebywał przez pełne dziewięćdziesiąt minut.