Serie B: Drużyna Salamona przegrała z Ascoli

Cagliari Calcio przegrało na wyjeździe 1:2 z Ascoli Calcio w spotkaniu 35. kolejki drugiej ligi włoskiej. Cały mecz w barwach gości rozegrał Bartosz Salamon.

Po pierwszej połowie spotkania Ascoli prowadziło 2:0. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Daniele Cacia. 32-latek pokonał bramkarza rywali w 8. i 34. minucie meczu. Obecnie ma on na swoim koncie jedenaście trafień w lidze.

Goście zdołali zdobyć honorową bramkę w 57. minucie gry. Ivana Lanniego po strzale z rzutu karnego pokonał Joao Pedro Galvao. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę obejrzał pomocnik Ascoli, Tommaso Bianchi.

Po porażce Cagliari zajmuje drugie miejsce w tabeli. Piłkarze Massimo Rastelliego mają pięć punktów straty do lidera, którym jest Crotone. Ascoli po wygranej jest na czternastej pozycji w lidze.