Serie B: Udany debiut Salamona

Bartosz Salamon zadebiutował w barwach Cagliari Calcio. Jego drużyna w meczu pierwszej kolejki drugiej ligi włoskiej pokonała na własnym stadionie FC Crotone 4:0.

W pierwszej połowie meczu jedynego gola dla drużyny prowadzonej przez Massimo Rastelliego zdobył Diego Farias. Kwadrans po przerwie z boiska za drugą żółtą kartkę usunięty został pomocnik gości, Aniello Salzano.

Grając w przewadze gospodarze strzelili trzy bramki. Trafienia zaliczyli Alessandro Deiola, Marco Sau i Niccolo Giannetti. Bartosz Salamon w 82. minucie spotkania, został zmieniony przez Simone Benedettiego. Polski stoper pod koniec sierpnia przeszedł do klubu ze Stadio Sant’Elia z Sampdorii.

Dzięki wygranej Cagliari jest na czele ligowej tabeli. W następnej kolejce rywalem piłkarzy Rastelliego będzie Terana Calcio.