Serie B: Wygrana drużyny Kupisza

Brescia Calcio pokonała na własnym stadionie Virtusa Lanciano 2:1 w spotkaniu dziewiątej kolejki drugiej ligi włoskiej. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Tomasz Kupisz.

Pierwszego gola zdobyli goście. W 33. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Luca Di Matteo. Było to jego pierwsze trafienie w barwach nowego klubu. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania w 42. minucie gry. Rzut karny wykorzystał Alexandre Geijo. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 2:1 kwadrans po przerwie. Po raz drugi zaskoczył Vincenzo Ariditę, po strzale z jedenastu metrów. Chwilę wcześniej z boiska za czerwoną kartkę usunięty został Carlo Mammarella.

Swoje spotkanie wygrało również Cagliari. Piłkarze Massimo Rastelliego zwyciężyli u siebie 4:1 z Trapani. Bartosz Salamon cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych gospodarzy. Pełne 90 minut w barwach Modeny rozegrał Thiago Cionek. Jego zespół przegrał 0:2 z Livorno.

Po dziewięciu kolejkach, liderem Serie B jest Crotone, które ma jeden punkt przewagi nad Cagliari. Brescia zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli, a Modena jest szesnasta.