Serie B: Wygrana zespołu Kupisza

Brescia Calcio pokonała na własnym stadionie Virtusa Entella 2:0 w meczu 37. kolejki drugiej ligi włoskiej. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Tomasz Kupisz.

Pierwszy gol dla zespołu ze Stadio Mario Rigamonti padł w 36. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Carlos Embalo. Wynik na 2:0 ustalił w 85. minucie spotkania Luca Mazzitelli.

W innym meczu Cagliari Calcio zremisowało na wyjeździe z Como Calcio 1:1. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gości spędził Bartosz Salamon.

Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu liderem Serie B jest Crotone, które ma dwa punkty przewagi nad Cagliari. Brescia zajmuje dziesiątą pozycję w lidze.

Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczą dwie najlepsze drużyny. Sześć kolejnych wystąpi w barażach.