Serie B: Wyjazdowa wygrana Cagliari

Zawodnicy Spezia Calcio przegrali przed własną publicznością z Cagliari Calcio 0:3 (0:1) w spotkaniu 13. kolejki włoskiej Serie B. Dla gości było to dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Dwie bramki dla zespołu „Rossoblu” zdobył Federico Melchiorri. Włoch wpisał się na listę strzelców w 34. oraz 49. minucie gry. Rezultat spotkania ustalił Nahuel Valentini, który wbił piłkę do własnej siatki tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Gospodarze kończyli ten mecz w osłabieniu. W 83. minucie rywalizacji drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartką ukarany został Emanuele Calaio.

Dzięki wygranej, piłkarze Cagliari umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Podopieczni Massimo Rastelliego mają na swoim koncie 29 punktów, z kolei Spezia Calcio wywalczyła do tej pory 17 „oczek” i zajmuje dziesiątą pozycję w rozgrywkach Serie B.