Serie B: Wyjazdowe zwycięstwo drużyny Salamona

Cagliari Calcio pokonało na wyjeździe US Avellino 2:1 w meczu 24. kolejki drugiej ligi włoskiej. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Bartosz Salamon.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze. W piątej minucie gry na listę strzelców wpisał się Benjamin Mokulu Tembe. Było to jego ósme trafienie w tym sezonie w lidze. Cagliari zdołało doprowadzić do wyrównania sześć minut później. Bramkarza rywali pokonał wtedy Gianni Munari. Wynik na 2:1 ustalił w 78. minucie spotkania Alberto Cerri.

US Avellino od 25. minuty meczu musiało grać w osłabieniu. Swoją drugą żółtą kartkę obejrzał Alessandro Sbaffo.

Dzięki wygranej drużyna „Rossoblu” awansowała na pozycję lidera Serie B. Ma jeden punkt przewagi nad FC Crotone. US Avellino jest na siódmej pozycji w tabeli.