Serie B: Wysoka porażka Ascoli

Piłkarze Virtus Entella wygrali przed własną publicznością z Ascoli Calcio 4:0 (4:0) w poniedziałkowym spotkaniu 22. kolejki włoskiej Serie B.

Jednym z wyróżniających się zawodników tego meczu był Francesco Caputo, który zdobył dwie bramki. 28-latek wpisał się na listę strzelców w 31. i 34. minucie gry. Pozostałe dwa gole dla miejscowych dołożyli Gaetano Masucci oraz Simone Iacoponi.

Warto odnotować, że najlepszą okazję do pokonania bramkarza gospodarzy zmarnował Daniele Cacia. Włoski napastnik nie wykorzystał rzutu karnego, który został podyktowany w 67. minucie gry.

Virtus Entella zajmuje aktualnie dziewiątą pozycję w tabeli Serie B. Drużyna z Chiavari ma na swoim koncie 31 punktów, z kolei Ascoli zdobyło do tej pory dziewięć „oczek” mniej i znajduje się na 19. miejscu w klasyfikacji.