Slaven Bilić: Payet to doskonały zawodnik

Menedżer West Ham United, Slaven Bilić w swoim ostatnim wywiadzie nie szczędził pochwał pod adresem nowego zawodnika „Młotów”, Dimirtiego Payeta. Francuz w lipcu związał się z klubem pięcioletnią umową.

– Payet jest doskonałym pomocnikiem, który może zadecydować o przebiegu spotkania. Sprawia również, że pozostali piłkarze zaczynają grać lepiej. Właśnie tego powinno się oczekiwać od zawodnika – powiedział Chorwat, cytowany przez „Sky Sports”.

– Ważne, aby piłkarze nie byli indywidualistami, tylko potrafili współpracować z resztą zespołu. Znam go od dawna, już w poprzednim roku próbowałem pozyskać go do Besiktasu, ale było to niemożliwe. Teraz też nie do końca wierzyłem, że to się uda – dodał.

W poniedziałek 28-letni Francuz strzelił dwa gole w meczu z Newcastle United, czym zapewnił swojej drużynie komplet punktów. „Młoty” wygrały 2:0 i awansowały na piąte miejsce w tabeli.

– To zwycięstwo jest dowodem na to, że dokonaliśmy odpowiednich transferów i jesteśmy na dobrej drodze. Potrzebujemy udanego sezonu i drużyny, która potrafi bronić i atakować oraz przeważać w posiadaniu piłki. Ciągle nad tym pracujemy – zakończył.

Reklama

Statystyki Ekstraklasy

Statystyki ekstraklasy