Sławomir Peszko: Najważniejsze jest to, byśmy zaczęli punktować

Lechia Gdańsk już w niedzielę zmierzy się na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław. Jak zaznaczył tuż przed tym spotkaniem pomocnik Biało-Zielonych, Sławomir Peszko wierzy on bardzo mocno w to, iż już w najbliższym czasie ekipa z PGE Arena zacznie zdobywać cenne punkty.

– Zarówno Śląsk, jak i my, mamy trudną sytuację w tabeli. Ciężko przypomnieć mi sobie, czy kiedykolwiek w karierze doznałem pięciu porażek. Być może w Kolonii, gdzie też mieliśmy słabe momenty, ale jak pokazuje czasu, teraz ten zespół radzi sobie naprawdę nieźle – przyznał Sławomir Peszko, cytowany przez “lechia.pl”.

– Podobnie było z Borussią Dortmund, która też przed świętami miała duże kłopoty, a na koniec sezonu wywalczyła awans do Ligi Europy. Wierzę, że my także wyjdziemy na prostą – zaznaczył reprezentant Polski.

– Oba zespoły mają swoje problemy. Dla nas najważniejsze jest to, byśmy zaczęli punktować. Musimy przestać kalkulować, czy zastanawiać się, kto siedzi na naszej ławce trenerskiej, tylko po prostu zacząć wygrywać. Dobro naszego klubu jest w tej chwili najważniejsze. Jako piłkarze musimy być jednością – dodał.