Steve McClaren: Mam nadzieję, że moi podopieczni w końcu uwierzą w siebie

Szkoleniowiec Newcastle United, Steve McClaren przyznał tuż po wygranym spotkaniu z Liverpoolem (2:0), iż ma on ogromną nadzieję, że triumf nad The Reds wzmocni jego zespół mentalnie i pomoże wzbić się na wyższy poziom czysto piłkarski.

Bramki dla Srok strzelali odpowiednio w 69. minucie środkowy obrońca ekipy z czerwonej części Merseyside Martin Skrtel, który dość niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, oraz tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra Georginio Wijnaldum.

– Po drugim golu odczułem wielką ulgę, bowiem Liverpool to wielka drużyna, która w każdym momencie potrafi odmienić losy meczu. Dlatego właśnie trafienie Wijnalduma było bardzo ważne – powiedział Steve McClaren, cytowany przez „BBC Sport”.

– Musimy jednak bardzo szybko zapomnieć o tym zwycięstwie i w pełni skupić się na kolejnym meczu. Nie możemy stracić kontraktu z rzeczywistością, ponieważ mamy przed sobą jeszcze wiele pracy – kontynuował.

– Wydaje mi się, że w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo z Liverpoolem. Mam ogromną nadzieję, że moi podopieczni w końcu uwierzą w siebie – dodał były menadżer drugoligowego angielskiego Derby County.