Steven Gerrard w lipcu zadebiutuje w Los Angeles Galaxy

Poznaliśmy datę debiutu Stevena Gerrarda w barwach Los Angeles Galaxy. Jak ujawnił szkoleniowiec amerykańskiego klubu Bruce Arena 34-letni angielski pomocnik prawdopodobnie swój pierwszy mecz w nowych barwach zaliczy już w lipcu.

Wieloletni kapitan ekipy z czerwonej części Merseyside po raz pierwszy koszulkę amerykańskiego zespołu, o ile nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, założy w drugim tygodniu lipca. Wówczas jego LA Galaxy zmierzy się w ramach tamtejszej Ligi Mistrzów z meksykańskim Club America (11.06).

Trener drużyny z Los Angeles Bruce Arena przyznał w rozmowie z oficjalną stroną internetową klubu, iż chciałby niemal od razu włączyć wychowanka The Reds do pierwszego składu – Spodziewamy się, że Steven Gerrard dołączy do nas przed 11 lipca, tak więc będzie miał on trochę czasu, aby potrenować z nowymi kolegami oraz przekonać mnie, iż jest gotowy do gry – stwierdził 63-letni Amerykanin.

Steven Gerrard, który ma za sobą ponad 100 meczów kadrze Trzech Lwów, swoje przenosiny do Major League Soccer ogłosił w styczniu bieżącego roku. Doświadczony piłkarz związał się z The Gals dwuletnim kontraktem.