Super Lig: Asysta Tuszyńskiego, porażka Rizespor

Sivasspor pokonał u siebie Rizespor 2:1 w niedzielnym spotkaniu 21. kolejki tureckiej Super Lig. W ekipie gości całe spotkanie rozegrał Patryk Tuszyński.

Na Sivas 4 Eylul Stadyumu były napastnik Jagiellonii Białystok w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką, a kwadrans po zmianie stron asystował przy wyrównującym trafieniu Mehmeta Akyuza.

Wcześniej prowadzenie dla miejscowej drużyny Urugwajczyk David Texeira. Zwycięstwo grającym w osłabieniu gospodarzom zapewnił natomiast sześć minut przed końcem Hasan Kabze.

Dzięki trzeciej wygranej w sezonie ekipa z Sivas opuściła ostatnie miejsce w tabeli i awansowała na szesnastą lokatę. Zespół z Rize natomiast doznał ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i jest na dziesiątej pozycji w klasyfikacji.