Super Lig: Porażka lidera, kolejny gol Eto’o

Antalyaspor pokonał na własnym stadionie Fenerbahce Stambuł 4:2 w spotkaniu 20. kolejki Super Lig. Dla gości była to druga ligowa porażka w tym sezonie. Ostatni raz piłkarze Vitora Pereiry przegrali mecz we wrześniu ubiegłego roku.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Samuel Eto’o pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Dla Kameruńczyka było to czternaste trafienie w tym sezonie. 34-latek jest liderem klasyfikacji strzelców. Po przerwie bramkarza rywali, Volkana Demirela pokonali również Danilo, Jean Makoun i Sakib Aytac, a gole dla gości zdobyli Bruno Alves i Robin van Persie.

Mimo porażki, Fenerbahce jest liderem Super Lig. Ma pięć punktów przewagi nad Besiktasem, który rozegrał jednak o trzy spotkania mniej. Antalayaspor dzięki wygranej awansował na dwunastą pozycję w tabeli.

*****
Antalyaspor – Fenerbahce 4:2 (1:0)
Bramki: Eto’o 40, Danilo 54, Makoun 56, Aytac 90+4 – Alves 85, van Perisie 90+6-karny.