Super Lig: Przełamanie Fenerbahce

Fenerbahce SK pokonało na własnym stadionie Mersina Idmanyurdu 4:1 w meczu 29. kolejki ligi tureckiej. „Żółte Kanarki” przerwały dzięki temu serię czterech spotkań z rzędu bez wygranej.

Po dziewięciu minutach meczu gospodarze prowadzili już 2:0. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Volkan Sen, który ma obecnie na swoim koncie cztery trafienia w lidze. Chwilę przed przerwą kontaktową bramkę dla gości zdobył Guven Varol, ale w drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Fernandao i Robin van Persie, który wykorzystał rzut karny.

Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu, zespół z Sukru Saracoglu Stadyumu zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ma pięć punktów straty do lidera, którym jest Besiktas. Mersin jest na ostatniej pozycji w lidze.

W poniedziałek odbędzie się ostatnie spotkanie 29. kolejki Super Lig. Genclerbirligi SK zagra na własnym stadionie z Trabzonsporem.