Super Lig: Zwycięstwo Fenerbahce

Fenerbahce Stambuł pokonało na własnym stadionie Kayserispor 1:0 w meczu 25. kolejki ligi tureckiej. Dla drużyny prowadzonej przez Vitora Pereirę było to piąte zwycięstwo z rzędu.

Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Robin van Persie w 53. minucie gry. Asystę przy jego bramce zaliczył Hasan Kaldirim. Dla Holendra było to dziesiąte trafienie w tym sezonie w lidze. Pięć minut później mogło być 2:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Fernanado.

Goście kończyli mecz w dziewiątkę. Czerwone kartki obejrzeli Larrys Mabiala i Sinan Bakis. Na trybuny odesłany został również rezerwowy zawodnik Kayserispora, Kayacan Erdogan.

Po zwycięstwie Fenerbahce awansowało na pozycję lidera Super Lig. Ma dwa punkty przewagi nad Besiktasem, który we wtorek zmierzy się z Trabzonsporem.