Superliga: Wyjazdowa porażka Midtjylland, Wolański na ławce

FC Nordsjaelland wygrało przed własną publicznością z FC Midtjylland 2:1 (0:1) w poniedziałkowym meczu 20. kolejki duńskiej Superligi. Pełne 90 minut na ławce rezerwowych gości przesiedział Patryk Wolański.

Kibice zgromadzeni na Farum Park na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali niespełna cztery minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Paul Onuachu.

Po zmianie stron gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą bramki Davida Karlssona. Asystę przy tym golu zanotował Martin Vingaard. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik rywalizacji ustalił Emiliano Marcondes.

Warto odnotować, że goście kończyli mecz w osłabieniu. W 37. minucie czerwoną kartką ukarany został Andre Romer, który przedwcześnie musiał udać się do szatni.

Dzięki wygranej, FC Nordsjaelland awansowało na ósme miejsce w tabeli Superligi. Podopieczni Kaspera Hjulmanda mają na swoim koncie 26 punktów, z kolei FC Midtjylland zdobyło do tej pory sześć „oczek” więcej i znajduje się na czwartej pozycji.