Superpuchar Polski: Lech Poznań zdecydowanie lepszy od Legii

Lech Poznań pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa 3:1 (2:0). Kolejorz sięgnął po to trofeum po raz piąty w swojej historii.

O ostatecznym triumfie podopiecznych Macieja Skorży, który tym samym uzupełnił do przysłowiowego maksimum swoją gablotę ze zdobytymi medalami, zadecydowała przede wszystkim pierwsza połowa.

Swoją znaczną przewagę w pierwszych czterdziestu pięciu minutach mistrz Polski udokumentował dwoma trafieniami. Najpierw na listę strzelców wpisał się w 10. minucie Tomasz Kędziora, który potężnym strzałem z dystansu pokonał Dusana Kuciaka, a tuż po upływie drugiego kwadransa gry wynik starcia podwyższył Marcin Kamiński.

Po zmianie stron obraz gry lekko stracił na jakości, ale nie przeszkodziło to mądrze grającym Lechitom w strzeleniu jeszcze jednego gola. W 87. minucie podopiecznych Henninga Berga dobił Karol Linetty, który w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Legii Warszawa.

W doliczonym czasie gry honorowego gola dla stołecznej drużyny zdobył co prawda Michał Żyro, ale to było wszystko, na co było stać w tym spotkaniu zdobywcę Pucharu Polski. Teraz przed oboma zespołami chwila przerwy, a następnie starcia w ramach europejskich pucharów.