Szkocja: Remis „Mandarynek”, cały mecz Cierzniaka i Fojuta

St. Johnstone FC zremisowało u siebie z Dundee United 1:1 (0:0) w spotkaniu 36. kolejki szkockiej Premier League. W ekipie gości wystąpili Radosław Cierzniak i Jarosław Fojut, który jeszcze w pierwszej połowie ujrzał żółtą kartkę.

Gospodarze tuż przed przerwą mogli objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Michael O’Halloran. To zemściło się po zmianie stron, kiedy to prowadzenie przyjezdnym zapewnił John Rankin.

„Mandarynki” siedemnaste zwycięstwo w sezonie straciły niespełna kwadrans przed końcem, gdy wyrównał Murray Davidson. Obie drużyny po tym spotkaniu mają nadal taki sam dorobek punktowy, jednak o wyższym, konkretnie czwartym miejscu w tabeli ekipy z Dundee decyduje w tym momencie minimalnie lepszy stosunek bramek.

Na czele stawki z dużą przewagą jest Celtic Glasgow, który wyprzedza Aberdeen FC. Trzecie miejsce zajmuje ekipa Inverness Caledonian Thistle FC.