T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Łęczna wygrywa w Kielcach!

Górnik Łęczna pokonał na wyjeździe w ramach 33. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Koronę Kielce 3:1 (2:0).

Dzięki wygranej goście wtorkowego spotkania odskoczyli od strefy spadkowej na cztery punkty. Z kolei dla podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza porażka z Górnikiem Łęczna oznacza, iż w dalszym ciągu mają oni zaledwie jedno oczko przewagi nad Zawiszą Bydgoszcz, który swój mecz tej serii gier ma jeszcze przed sobą.

* * * * * *
Tak padały bramki:

0:1 Hasani
Wynik rywalizacji w Kielcach otworzył tuż po rozpoczęciu spotkania Hasani, który wyśmienicie wykorzystał zawahanie Leandro i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

0:2 Nikitović
Drugiego gola dla gości zdobył Nikitović. Serb wykorzystał świetne dośrodkowanie z linii końcowej boiska Sasina i z pięciu metrów pokonał bezradnego w tej sytuacji Cerniauskasa.

1:2 Kiełb
Bramkę kontaktową dla gospodarzy strzelił Kiełb, który strzałem głową pokonał Prusaka. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Leandro.

1:3 Cernych
Gospodarzy tuż przed końcem spotkania dobił Cernych. Litwin fantastycznie sfinalizował szybki kontratak i dał swojej ekipie bardzo cenne zwycięstwo.

Zawodnik meczu: Bonin
Na specjalne wyróżnienie po tym meczu zasługuje niewątpliwie Bonin. Były piłkarz Górnika Zabrze był najaktywniejszym graczem swojego zespołu. Biegał dosłownie po całej długości i szerokości boiska, wyróżniał się on nie tylko w defensywie, ale także i ofensywie.

Ciekawostka meczu: Górnik Łęczna po raz pierwszy pokonał na poziomie Ekstraklasy Koronę Kielce.

* * * * *
Korona Kielce – Górnik Łęczna 1:3 (0:2)
Kiełb 76 – Hasani 2, Nikitović 34, Cernych 82.

Korona Kielce: Cerniauskas – Fertovs (88. Kiercz), Sylwestrzak, Malarczyk, Leandro – Kiełb, Jovanović, Cebula (76. Porcellis), Kapo, Luis Carlos – Trytko.

Górnik Łęczna: Prusak – Sasin, Szmatiuk, Bielak, Bozić – Nikitović, Pruchnik (79. Rudik) – Bonin, Nowak, Cernych (91. Okuniewicz) – Hasani (46. Bożok).

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Żółte kartki: Nikitović, Pruchnik, Bielak.

Czerwone kartki: Luis Carlos (85. minuta, Korona) – Lukas Bielak (85. minuta, Górnik, za drugą żółtą).