T-Mobile Ekstraklasa: Lech osłabiony w Bielsku


W wyjazdowym starciu z Podbeskidziem w 30. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań będzie musiał sobie poradzić bez Gergo Lovrencsicsa i Paulusa Arajuuriego – poinformowała oficjalna strona internetowa Kolejorza.

Obaj piłkarze w ubiegły weekend nabawili się kontuzji w meczu ze Śląskiem. Urazy okazały się na tyle poważne, że ich występ w Bielsku jest wykluczony.

„To dla nas fatalna wiadomość. Gergo ma naderwany jeden z mięśni, natomiast Paulus ma problemy ze stopą” – poinformował trener Maciej Skorża podczas konferencji prasowej.

Niepokojące wieści dotyczące stanu zdrowia obu zawodników stawiają pod znakiem zapytania również ich występ w finale Pucharu Polski, w którym lechici zmierzą się z Legią w sobotę 2. maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

„Obaj piłkarze wsiądą z nami do autokaru, jednak nie wiadomo, czy będą gotowi na sobotni finał Pucharu Polski z Legią. Jaka jest na to szansa? Trudno powiedzieć, ale mam nadzieję, że lekarze zrobią wszystko, aby postawić ich na nogi” – podkreślił szkoleniowiec „Kolejorza”.

Na mecz z bielszczanami do kadry Lecha wrócą już Darko Jevtić oraz Zaur Sadajew, którzy ze Śląskiem pauzowali za nadmiar żółtych kartek.

Spotkanie Podbeskidzia z Lechem odbędzie się w środę o godzinie 20:30.