T-Mobile Ekstraklasa: Lech wygrał w Warszawie i jest liderem

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 2:1 w meczu 31. kolejki Ekstraklasy. Dzięki wygranej poznańska drużyna została nowym liderem ligi. Po zwycięstwie ma punkt przewagi nad stołeczną drużyną.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą po raz czwarty w tym sezonie. W zeszłym tygodniu w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym 2:0 wygrała warszawska drużyna. W spotkaniach Ekstraklasy, w Poznaniu 2:1 zwyciężył Lech, a na stadionie Legii padł remis 2:2.

W pierwszej połowie, żadna z drużyn nie oddała celnego strzału na bramkę. Lech najlepszą sytuację stworzył w 29. minucie spotkania. Na strzał z dystansu zdecydował się Karol Linetty, ale jego uderzenie minęło bramkę Kuciaka.

Chwilę po przerwie goście wyszli na prowadzenie. Swoją piątą bramkę w tym sezonie strzelił Darko Jevtić. Dwie minuty później piłkarze Skorży wygrywali już 2:0. Po strzale z dystansu, Duszana Kuciaka pokonał Karol Linetty, dla którego było to pierwsze trafienie w bieżących rozgrywkach Ekstraklasy.

Gola kontaktowego gospodarze strzelili w 54. minucie gry. Na listę strzelców, po rzucie rożnym, wpisał się Ivica Vrdoljak.

Legia mogła wyrównać w 72.minucie meczu. Po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi Tomasza Jodłowca, którego uderzenie nieznacznie minęło bramkę Buricia. Chwilę później po strzale głową Orlando Sa, dobrą interwencję zaliczył Jasmin Burić.

Lech mógł podwyższyć wynik meczu w 77. minucie gry. Zaur Sadajew próbował przelobować bramkarza Legii, ale jego uderzenie trafiło w słupek. W 84. minucie Michał Kucharczyk dobiegł do prostopadłej piłki zagranej przez Tomasza Jodłowca, ale w sytuacji sam na sam z Buriciem, nie trafił w bramkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką gospodarzy. Dla Legii to dziewiąta przegrana w tym sezonie w lidze.

* * * * * *

Tak padły bramki:

47′ Jevtić
Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Dawida Kownackiego, którego uderzenie zostało zablokowane. Potem zebrał ją Jevtić i strzałem po ziemi zaskoczył Dusana Kuciaka.

49′ Linetty
Po stracie Ivicy Vrdoljaka w środkowej strefie boiska, Karol Linetty precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego zmieścił piłkę obok słupka bramki Kuciaka. Bramkarz Legii był bez szans na obronę.

54′ Vrdoljak
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wykonywanym przez Michała Kucharczyka, Ivica Vrdoljak strzałem głową pokonał Jasmina Buricia.

Zawodnik meczu: Jevtić
Szwajcar był aktywny w ofensywnych akcjach Lecha, a jego bramka odmieniła przebieg spotkania.

Ciekawostka meczu:
Lech Poznań jest drużyną, która najczęściej remisuje w Ekstraklasie. Do tej pory piłkarze Macieja Skorży dzieli się punktami w dwunastu meczach z czego osiem razy na wyjeździe.