T-Mobile Ekstraklasa: Legia wygrywa dzięki bramce w doliczonym czasie gry

Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością Jagiellonię Białystok 1:0 w meczu 33. kolejki Ekstraklasy. Gola dla stołecznej drużyny zdobył w 99. minucie gry, Orlando Sa z rzutu karnego. Sędzia doliczył do drugiej połowy osiem minut, bo wcześniej kibice odpalili race i mecz musiał zostać przerwany.

Dla Legii to pierwsze zwycięstwo w rundzie finałowej. Po wygranej piłkarze Henninga Berga tracą do prowadzącego w tabeli Lecha Poznań jeden punkt. Jagiellonia po porażce ma trzy punkty straty do warszawskiej drużyny.

* * * * * *

Tak padły bramki:

Sa 90+9
Bartłomiej Drągowski był bliski obronienia jedenastki wykonywanej przez Orlando Sa, ale piłka po jego rękawicy wpadła do bramki. Wcześniej piłkę w polu karnym zagrał ręką Popchadze.

Zawodnik meczu: Drągowski
Bramkarz Jagiellonii popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Dwa razy obronił strzały Orlando Sa z bliskiej odległości.

Ciekawostka meczu: W tym sezonie Legia mierzyła się z Jagiellonią po raz trzeci. W Białymstoku piłkarze Berga wygrali 3:0, a w pierwszym meczu rozegranym na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3:1 zwyciężyli goście.