Thierry Henry na celowniku Galatasaray Stambuł

Brytyjski „talkSPORT”, który powołuje się na tureckie źródła, poinformował, iż Galatasaray Stambuł jest zainteresowany pozyskaniem legendy Arsenalu Londyn, Thierry’ego Henry.

Wraz z końcem roku wygasa kontrakt Francuza z New York Red Bulls. 37-letni napastnik w drużynie z Major League Soccer spędził cztery i pół roku i potwierdził już, że jego umowa nie zostanie przedłużona, a on sam zamierza w najbliższym czasie podjąć decyzję odnośnie swojej przyszłości.

Niewykluczone jest to, że były zawodnik Arsenalu Londyn trafi do Galatasaray Stambuł. Drużyna ze stolicy Turcji podobno jest zainteresowana pozyskaniem byłego reprezentanta Francji. W ostatnich latach udało im się sprowadzić do klubu takie gwiazdy futbolu jak Wesley Sneijder, czy Didier Drogba i mają nadzieję, że podobnie będzie w przypadku 37-latka.

Nie wiadomo tylko, czy popularny „Titi” zdecyduje się na kontynuowanie piłkarskiej kariery. Nie brakuje informacji, o tym że poważnie myśli o zawieszeniu butów na kołku i rozpoczęciu pracy w roli trenera.