Tiago Ilori: Jestem gotowy na walkę o miejsce w składzie

22-letni portugalski obrońca Liverpoolu, Tiago Ilori przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż jest już w stu procentach przygotowany do walki o miejsce w wyjściowym składzie ekipy z czerwonej części Merseyside.

The Reds zapłacili za niezwykle utalentowanego stopera 7 milionów funtów. W poprzednim sezonie nie zdołał jednak przekonać do siebie menadżera drużyny Brendana Rodgersa i w ostatecznym rozrachunku został wypożyczony do francuskiego Bordeaux.

– Chcę grać w Liverpoolu. Nie jestem tu po to, aby siedzieć na ławce rezerwowych. Mam bardzo podobne cele jak pozostali zawodnicy w drużynie. Chcę przede wszystkim grać, dlatego też będę bardzo mocno walczył o miejsce w wyjściowym składzie – powiedział Tiago Ilori, cytowany przez “Liverpool Echo”.

– Gdy dwa lata temu podpisywałem kontrakt z Liverpoolem to moim głównym założeniem było to, aby grać. Nie zmienił się on, zrobię wszystko, by go zrealizować – zaznaczył.

– Nie da się ukryć, iż jestem w tej chwili zdecydowanie bardziej doświadczony. Gra w Premier League to od zawsze było moje marzenie. Dodatkowo przebywanie na co dzień w takim klubie jak Liverpool to wielka nobilitacja – dodał.