Tim Sherwood apeluje do Christiana Benteke: Podpisz nowy kontrakt!

Szkoleniowiec Aston Villi Tim Sherwood zaapelował do swojego najlepszego napastnika Christiana Benteke, aby ten poszedł śladami swojego klubowego partnera Fabiana Delpha i podpisał z ekipą z Villa Park nową umowę.

Ostatnio w brytyjskich mediach spekulowano, iż Belgowi bardzo zależy na przeprowadzce do zespołu, który zagwarantowałby mu grę na wyższym poziomie. W gronie zainteresowanych usługami 24-latka wymieniało się wówczas takie drużyny jak chociażby Liverpool, Manchester United, czy też AS Romę.

– Ten klub może wskoczyć na zupełnie inny poziom w następnym sezonie – powiedział były opiekun Tottenhamu Hotspur – Nie znam zbyt wielu piłkarzy, którzy podpisaliby z klubem czteroletnią umowę, tak jak zrobił to Fabian Delph – kontynuował.

– Może Aston Villa to klub, któremu warto okazać lojalność? Miejmy ogromna nadzieję, że wszyscy piłkarze myślą tak samo – dodał 46-letni Anglik, sugerując tym samym Christianowi Benteke, któremu wraz z końcem czerwca bieżącego roku kończy się umowa z The Villans, prolongatę kontraktu.

W bieżącym sezonie ligowym ponad 20-krotny reprezentant Belgii rozegrał 26 meczów ligowych. Strzelił w nich 12 bramek oraz zanotował dwie asysty.