Tim Sherwood: W derbach może dojść do rozlewu krwi

Menedżer Aston Villi, Tim Sherwood przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż spodziewa się niezwykle trudnego i zaciętego meczu z Birmingham City. Obie drużyny zmierzą się ze sobą we wtorek w trzeciej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej.

– To nie będzie zwykłe spotkanie. Dla każdego z nas ma ono ogromną wagę, dlatego wystawię zawodników, którzy poradzą sobie z presją – powiedział Tim Sherwood, cytowany przez “Sky Sports”.

– Spodziewam się bardzo intensywnego i wielkiego meczu. Starsi zawodnicy na pewno przekażą reszcie swoje doświadczenia. Konieczna będzie koncentracja i przygotowanie dobrego planu, którego piłkarze będą przestrzegać – dodał.

– Źle rozpoczęliśmy sezon, nie przywykłem do przegrywania tylu spotkań. W tym momencie zwycięstwo jest dla nas niezwykle ważne, musimy jeszcze raz poczuć towarzyszące mu emocje. Nie zdziwię się, jeśli dojdzie do rozlewu krwi, ale potrzebuję jedenastu zawodników, którzy będą na boisku do samego końca – podkreślił.

Aston Villa wygrała do tej pory tylko jeden ligowy mecz. Z czterema punktami znajduje się na 17. miejscu w tabeli Barclays Premier League.