Togo: Adebayor wraca do kadry

Emmanuel Adebayor dołączył do reprezentacji Togo – poinformował sekretarz generalny Togijskiego Związku Piłkarskiego (FTF), Pierre Lamadokou. 32-latek wcześniej odrzucił powołanie do kadry.

– Adebayor dołączył do drużyny narodowej po negocjacjach z przedstawicielami FTF. Rozpoczął już treningi z resztą drużyny – powiedział Lamadokou.

Adebayor ma na swoim koncie 38 rozegranych spotkań w reprezentacji kraju. Zdobył w nich dwadzieścia goli i zaliczył trzy asysty. Ostatni raz w kadrze zagrał w czerwcu ubiegłego roku. Trzy tygodnie temu za pośrednictwem swojego konta na Facebooku poinformował, że nie będzie występował w reprezentacji, bo zamierza skupić się wyłącznie na grze w Crystal Palace.

Dzisiaj Togijczycy w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki zmierzą się na Stade de Kegue w Lome z Tunezją, którą prowadzi Henryk Kasperczak. Obecnie drużyna Toma Saintfieta ma na swoim koncie sześć punktów. Tyle samo zgromadziły reprezentacje Liberii i „Orłów Kartaginy”. Awans na mistrzostwa kontynentu wywalczą drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w każdej z trzynastu grup, a także dwie najlepsze reprezentacje, które znajdą się na drugiej pozycji w tabeli.