Tomasz Podgórski: Na odpoczynek było sporo czasu

Doświadczony zawodnik Ruchu Chorzów, Tomasz Podgórski przyznał, iż przerwa w treningach zarządzona przez sztab szkoleniowy Niebieskich była odpowiednia, dzięki czemu będą oni mogli optymalnie przygotować się do rundy wiosennej.

– Myślę, że czasu było wystarczająco, żeby odpocząć. Dostaliśmy wolne od razu po meczu z Termalicą, nie było wtedy żadnego roztrenowania. Myślę, że organizm szybciej się regeneruje jeżeli zespół miał dobrą rundę i skończył ją na dobrej pozycji w tabeli – powiedział były młodzieżowy reprezentant Polski, cytowany przez „ruchchorzow.com.pl”.

– Każdy miał to w głowie i ten krótki okres czasu wystarczył, żeby dojść do siebie i w pełni skoncentrowanym oraz skupionym przygotowywać się w tym styczniowym okresie – kontynuował pomocnik Ruchu.

– Pierwszy okres świąteczny był poświęcony dla rodzin, żeby nadrobić spotkania towarzyskie z najbliższymi i w spokoju poświętować. Jednak później człowieka ciągnęło już troszeczkę zarówno do aktywności fizycznej, jak i do spraw związanych z futbolem – zaznaczył były zawodnik Piasta Gliwice.

– Ja jestem tego typu człowiekiem, który cały rok żyje piłką, więc szybko z powrotem pojawiła się w mojej głowie – zakończył 30-latek, który w bieżącym sezonie rozegrał we wszystkich możliwych rozgrywkach czternaście meczów, w tym trzynaście w piłkarskiej Ekstraklasie.