Tottenham Hotspur monitoruje sytuacje Salaha

Szkoleniowiec Tottenhamu Hotspur Mauricio Pochettino rozpoczął wnikliwą obserwację 22-letniego egipskiego pomocnika Mohameda Salaha – donosi “Daily Mail”.

Obecnie były gracz FC Basel wypożyczony jest do Fiorentiny, ale prawdopodobnie w lecie dostanie od Chelsea, która nie jest zadowolona z jego dotychczasowych usług, wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Z takiego obrotu sprawy według najnowszych informacji będzie chciał skorzystać Mauricio Pochettino, który jest gotowy wyłożyć konkretne pieniądze za Egipcjanina. Spekuluje się, iż Mohamed Salah miałby być jednym z pierwszych zawodników, którzy w lecie zawitają na White Hart Lane.

Oprócz Kogutów zainteresowanie niezwykle utalentowanym skrzydłowym wyrażają także takie kluby jak Besiktas Stambuł, AS Roma, czy też Inter Mediolan. Nerazzurri już podczas zimowego okienka transferowego starali się o angaż zawodnika, ale ostatecznie piłkarz zdecydował się na przenosiny do Violi.

Na angielskich boiskach wychowanek Arab Contractor pojawił się w styczniu 2014 roku. Wówczas londyńska Chelsea zapłaciła za niego 11 million funtów. Od tamtego momentu rozegrał on w barwach The Blues 19 meczów. Strzelił w nich dwie bramki oraz zanotował cztery asysty.