Trener Wolverhampton: Żyro może grać na różnych pozycjach

Wolverhampton pokonało we wtorek na własnym stadionie Fulham 3:2. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Michał Żyro, który występował w ataku. Trener „Wilków”, Kenny Jackett powiedział po spotkaniu, że Polak może grać na rożnych pozycjach w formacji ofensywnej.

– Michał ma bardzo duże umiejętności techniczne i jest dobrze przygotowany od strony fizycznej. Udowodnił to w meczu z Fulham, a także we wcześniejszym starciu z West Hamem. Może grać na każdej pozycji w formacji ofensywnej – powiedział Kenny Jackett.

Polak wpisał się na listę strzelców w 6. i 13. minucie gry. Poza nim trafienie dla klubu z Molineux Stadium zaliczył Matt Doherty. Bramki dla gości zdobyli Lasse Christensen i Ross McCormack.

– Jeszcze przed przerwą Żyro mógł zaliczyć hat tricka. Od jego dyspozycji, bardzo dużo będzie zależało. Niedawno dołączył do naszego zespołu, ale jesteśmy z niego bardzo zadowoleni – dodał 54-letni szkoleniowiec.

Kolejnym rywalem Wolverhampton będzie Cardiff City. Spotkanie 27. kolejki Championship odbędzie się w sobotę. Piłkarze Jacketta zajmują obecnie dziesiąte miejsce w tabeli.