Turcja: Gol Obraniaka, zwycięstwo Rizesporu

Ludovic Obraniak strzelił swojego pierwszego gola dla Caykura Rizespor. Jego drużyna wygrała na wyjeździe 2:0 z Genclerbirligi Ankara.

Polski zawodnik wpisał się na listę strzelców w 35. minucie gry. Wcześniej gola dla gości strzelił Sercan Kaya. Gospodarze kończyli mecz w ósemkę. W 29. minucie spotkania czerwoną kartkę zobaczył Jean-Jacques Gosso. W doliczonym czasie gry z boiska wykluczeni zostali Ugur Ciftci i Berat Tosun.

Dla 30-letniego pomocnika był to trzeci mecz w barwach nowego klubu. W jego debiucie drużyna z Rize przegrała z Galatasaray’em Stambuł 0:2. Obraniak wystąpił też w zremisowanym 1:1 meczu Pucharu Turcji przeciwko Adanie Demirspor.

Rizespor dzięki zwycięstwu wydostał się ze strefy spadkowej. Po 18. kolejce zajmuje piętnaste miejsce w tabeli.

W rozegranym w sobotę innym spotkaniu ligi tureckiej lider Fenerbahce pokonał Karabkspor 2:1. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił były zawodnik Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore.

Obraniak został wypożyczony do tureckiej drużyny z Werderu Brema. W barwach niemieckiego zespołu w zeszłej rundzie zagrał tylko dwa razy w Bundeslidze.