Typy Adamczyka: Lech Poznań – Jagiellonia Białystok

Na dziś przygotowałem typ z T-Mobile Ekstraklasy, w meczu Lecha z Jagiellonią. Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco, ponieważ jest to starcie drugiej drużyny z trzecią.

Lech w tej rundzie jeszcze nie przegrał. Zanotował dwa wyjazdowe remisy i zwycięstwo na swoim stadionie. Drużyna z Białegostoku odniosła dwie wygrane na bardzo trudnych terenach: w Warszawie i we Wrocławiu oraz przegrała w ostatniej kolejce u siebie z Koroną Kielce.
Gospodarze są faworytem spotkania i bukmacherzy również to widzą i oferują marny kurs 1.50. Lech na własnym boisku jest jedna z najlepszych ekip w polskiej ekstraklasie, ale przyjeżdża dziś najlepsza drużyna grająca na wyjazdach. Goście na 11 spotkań nie strzelili tylko bramki w Zabrzu i w Łęcznej. W roli gości zdobyli już 21 punktów. Mecz dzisiejszy zapowiada się bardzo ciekawie. Styl i taktyka Jagielloni sprawia, że drużyna lepiej czuje się gdy nie musi prowadzić gry, a tak zazwyczaj jest w wyjazdowych spotkaniach. Ekipa z Białegostoku bardzo dobrze czuje się w kontratakach, a w grze obronnej jest bardzo dobrze poukładana. Goście w jak najszybszy sposób dostają się pod pole karne przeciwnika. Duża w tym zasługa szybkich ofensywnych graczy takich jak: Gajos, Dzalamidze, Frankowski czy Tuszyński. Bardzo ważną role w taktyce Probierza odgrywają dwaj środkowi defensywni gracze czyli Pazdan i Grzyb, ponieważ to oni mają najwięcej odbiorów i dzięki nim można szybko przechodzić do ataków. Taktyka sprawdziła się w meczu ze Śląskiem i Legią, więc czemu by nie miała się również sprawdzić z Lechem? Legia jeszcze zdołała strzelić bramkę z Jagiellonią natomiast we Wrocławiu spotkanie skończyło się wynikiem 1:0. „Kolejorz” tracił bramki u siebie z drużynami o wiele słabszymi od Jagi. Liczę, że bramka Lecha jest raczej pewna, a jeśli Jagiellonia zagra jak z Legią i Śląskiem to BTTS powinien się pojawić.

[sc:bet365] Ekstraklasa, godz.20:30, Lech Poznań – Jagiellonia Białystok, typ: BTTS, kurs: 2.20