Typy Adamczyka: Manchester City – Arsenal Londyn

Hit dnia w Premier League czyli Manchester City – Arsenal Londyn. Toczyć dziś będą walkę zespoły, które w ostatnich latach są odpowiedzialne za czołówkę ligi angielskiej. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, w którym widzę większe szanse na zwycięstwo drużyny gospodarzy. Uważam, że Manchester City na własnym stadionie powinien dać rade wygrać z Arsenalem, a kurs wynosi 1.83.
Gospodarze zajmują drugie miejsce i już na tym etapie rozgrywek można zauważyć, że to właśnie Manchester City i Chelsea mają największe szanse na mistrzostwo. Nie dawno obie drużyny miały tyle samo punktów, bramek i taki sam bilans rozegranych spotkań. W ostatniej kolejce dzisiejsi gospodarze stracili punkty na stadionie Evertonu remisując 1:1. Dziś przychodzi kolejne bardzo trudne spotkanie, bo z Arsenalem. Chelsea wygrała swój mecz, dlatego City będzie musiało gonić. Strata punktów przez MC w dzisiejszym meczu spowoduje już co najmniej czteropunktową przewagę Chelsea.

Do drużyny gospodarzy wrócił już niespodziewanie Aguero, któremu wróżyło się o wiele dłuższą przerwę spowodowaną kontuzją. Ten zawodnik jest na pewno bardzo ważnym wzmocnieniem. Sam może wygrać mecz, a w tym sezonie nie raz się tak zdarzyło. W dzisiejszym meczu może zadebiutować nowy napastnik gospodarzy, z którym podpisano kontrakt w tym tygodniu. Mowa o zawodniku Swansea – Wilfred Bony.
Manchester City już nie jest aż tak skuteczny na własnym stadionie jak rok temu, ale i tak ich wyniki są bardzo dobre. W ostatnich 7 meczach u siebie wygrali 6 i jeden zremisowali. „The Citizen” w tym sezonie najlepiej z całej ligi prezentują się na wyjazdach. Natomiast o Arsenalu już tak dobrze, o ich grze na wyjazdach, nie można powiedzieć. Zajmują dopiero 6 miejsce w tabeli. Zdołali już w tym sezonie aż 4 razy przegrać i 3 zremisować na 11 meczy na wyjazdach. Statystyki nie są zbyt dobre dla gości. Jeżeli porównamy jeszcze wyniki Arsenalu na wyjazdach z lepszymi ekipami to wychodzi na to że zdołali tylko wygrać z West Hamem, zremisować z Liverpoolem i Evertonem, natomiast porażki doznali z Chelsea, Southampton i Swansea. Gospodarze ważne mecze u siebie wygrali z Evertonem, Tottenhamem, Liverpoolem i Manchesterem United.
Gwiazdą zespołu gości jest Sanchez, który znakomicie przystosował się do gry zespołu. Jest liderem napędzającym Arsenal na bramkę rywali. On jest odpowiedzialny za siłę ataku, dlatego ma najwięcej bramek. Strzela bardzo kluczowe bramki i na pewno dziś odegra bardzo ważną role w meczu. Wciąż czeka się na powrót kilku czołowych zawodników: Ozil, Ramsey, Wilshere, Arteta, Debuchy to gracze, którzy w ostatnich spotkaniach nie grali i w zasadzie tylko dwaj pierwsi po dłuższej przerwie mogą liczyć na grę w tym ważnym meczu. Defensywa gości nie wygląda ostatnio zbyt dobrze, problemy Szczęsnego, Kościelny też nie zachwyca. Obrona gości będzie miała dziś problemy z ofensywą gospodarzy.
Reasumując gospodarze lepiej wyglądają na przestrzeni ostatnich spotkań. Mają lepszą formę, a statystyki też przemawiają za ich zwycięstwem. Uważam, też że gospodarze posiadają mocniejszą kadrę z lepszymi zawodnikami. Ostatni mecz tych drużyn na Etihad Stadium skończył się wynikiem 6:3.

[sc:bet365] Manchester City- Arsenal godz.17:00 typ:1 kurs: 1.83