Typy Adamczyka: Sparta – Slovan

Czas na Ligę Europejską, stawiam dziś na rzuty rożne w pierwszej połowie. Drużyna z Czech mierzy się z zespołem ze Słowacji. Faworytem meczu są oczywiście gospodarze, bo w dosyć trudnej grupie mają tyle samo punktów co Napoli i Young Boys. Natomiast goście zajmują ostatnie miejsce, są bez punktów i z bilansem bramek 0-10.

Uważam, że w tym meczu może się pojawić dużo rożnych. Zastanawiałem się nad over 10 RR w całym meczu, ale może być taki scenariusz, że gospodarze strzelą kilka bramek i rożne mogą już nie wpaść. W tej sytuacji nie można liczyć na gości gdyż im będzie trudno wbić kilka rożnych takiej drużynie jak Sparta Praga.

Dlatego postanowiłem pograć rożne do pierwszej połowy, gdzie gospodarze będą atakować od początku meczu. Jeżeli wynik korzystny dla gości utrzyma się do 30. minuty to uważam, że pięć rożnych jest w zasięgu ręki. Jak ekipa przyjezdna jeszcze coś dołoży od siebie, to z wejściem typu nie powinno być problemów.

Ostatni mecz pomiędzy tymi ekipami odbył się 23.10. i Slovan podejmował u siebie Sparte. W pierwszej połowie pojawiło się 6 rożnych, sama Sparta Praga wbiła 4 rożne, bo była ekipą, która stworzyła sobie więcej okazji. Podobny scenariusz przewiduję w tym meczu, natarcie na bramkę Bratysławy od samego początku, czego efektem będą rzuty rożne.

W meczach Sparty Praga u siebie w lidze nie ma problemów z taką linią rożnych do przerwy. Gospodarze sami pokrywają tę linię i liczę w tym meczu na podobną sytuację.

Jeszcze statystyka z tegorocznej Ligi Europejskiej. Sparta grała tylko jedno spotkanie u siebie z Young Boys i do przerwy wpadło 5 „rogów”. Natomiast Slovan również grał jeden mecz na wyjeździe i też z Young Boys, wtedy pojawiło się 7 rożnych.

Dyspozycje drużyn i statystyki rożnych z poprzednich meczy powodują, że mój typ na to spotkanie to co najmniej 5 rzutów rożnych w pierwszej połowie.

[sc:betano]   Sparta Praga – Slovan Bratysława- over 4,5 RR HT @ 1.70 – TUTAJ