Typy Adamczyka: West Bromwich – Newcastle

O godzinie 14:30 West Brom podejmuje u siebie drużynę Newcastle. Stawiam w tym meczu, że obie drużyny strzelą bramkę. Ekipy sąsiadują w tabeli, mają tyle samo punktów, dlatego zapowiada się wyrównane spotkanie.

Gospodarze u siebie przegrali w tym sezonie tylko jedno spotkanie, trzy zdołali zremisować i jedno wygrać. Na stadionie WBA pada dużo bramek, trzy mecze zakończyły się wynikiem 2:2. Do tego jeszcze wygrana West Bromwich 4:0 z Burnley i porażka z Evertonem 2:0. W każdym meczu padają przynajmniej dwie bramki i w trzech meczach obie drużyny strzeliły bramkę.

Drużyna gospodarzy po letnich wzmocnieniach ma solidną kadrę. WBA dobrze zaprezentowało się z Manchester United, mało brakło, a zdobyliby 3 punkty z tak dobrą ekipą. Następne spotkanie było z Crystal Palace, w którym stracili szybko dwie bramki i musieli odrabiać wynik, ostatecznie remisując 2:2 w 93. minucie. Ostatnim spotkaniem WBA było starcie z Leceister i wygrana na wyjeździe 1:0. Forma zespołu z meczu na mecz rośnie, dlatego większe szanse na zwycięstwo daje się gospodarzom. Atut własnego boiska, na którym przeciwnicy mają spore problemy może być też bardzo ważnym czynnikiem.

Goście z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Kilka kolejek temu pojawili się nawet na ostatnim miejscu, ale przyszła teraz bardzo dobra passa punktowa i awansowali na 12. miejsce. Ostatnie pięć meczów to jeden remis i cztery wygrane m.in. z Liverpoolem, Tottenhamem czy nawet wygrana w pucharze z mistrzem kraju Manchesterem City. Wyniki te mogą napawać optymizmem w dzisiejszym meczu. Jadąc na trudny teren z aktualną dobrą formą liczę, że goście zdołają strzelić bramkę, a nawet powalczyć o zdobycz punktową.
W poprzednim spotkaniu pomiędzy tymi ekipami została przerwana seria czternastu spotkań, w których obie drużyny strzelały bramkę. Od 2008 roku co mecz pojawiał się BTTS. Pierwszego stycznia West Bromwich przerwało serię wygrywając 1:0. Często dużo bramek pojawiało się w meczach, w których grały te dwie ekipy. Spodziewam się podobnego scenariusza co w poprzednich latach i stawiam dziś na to, że znów obie drużyny strzelą bramkę.
[sc:betano]West Bromwich – Newcastle- BTTS @ 1.72